Üretim
Bütçesi

Bütün üretim sürecinizi planlayın! Firmanızın satış bütçesine göre üretim, reçetelere göre üretim planlaması, satınalma, işçilik, üretim gider, pazarlama ve genel yönetim bütçelerini periyod bağımsız olarak  yapabilirsiniz.

Nakit
Akış

Oluşturulan bütçeler ve ERP verileriyle nakit akış raporu alabilme; raporu günlük, haftalık, aylık bazda ve fatura detayında görüntüleyebilme özelliği.

Bütçe
Analizi

Her bir bütçe kalemini planlanan – gerçekleşen – sapma detayında aylık veya toplam olarak geçmiş dönemle karşılaştırabilir, analiz edebilirsiniz.
Bu şekilde bir önceki yıla göre firmanızın durumunu, hedeflerinize uzaklığınızı daha sağlıklı olarak kontrol edersiniz.

What-if
Analizi

Uzun vadeli planlamalarda geleceğe her koşulda hazır olun! Bütçeleriniz üzerinde gelir, gider ve maliyet koşullarını değiştirerek senaryo oluşturabilirsiniz. Özel tasarlanan bu araç, geliri doğrudan etkileyen gider ve maliyet kalemlerini dikkate alır ve istenilen bütçe kırılımında sonuçları anlık olarak gösterir.

Miktar Tutar
Bütçeleme

BudgetLab’de bütçeler tutar bazında yapılabileceği gibi miktar bazında da yapılabilir.

Ayrıca bunu bir adım daha ileriye taşıdık ve aynı bütçeye hem tutar hem miktar bazında veri girişi yapılabilmesini sağladık.

Proforma Mali
Tablo Analizi

Gelir ve Gider bütçelerine bağlı olarak oluşturulan Proforma Gelir Tablosu alabilme özelliğiyle dönem sonu kâr/zarar durumunuzu analiz edebilirsiniz.

Not Alma
Açıklama Ekleme

Not almak için program dışına çıkmayın! Her bileşen için istediğiniz bütçe hücresine ayrı ayrı yorum, açıklama, not girişi ekleyebilirsiniz.

Detaylı
Raporlama

BudgetLab’in EasyReport modülüyle istediğiniz derinlikteki raporu liste, pivot veya dashboard olarak hazırlayabilirsiniz. Üstelik kaydedip web’den de yayımlayabilirsiniz.

Web'den Mobil'den
Erişim

Hazırladığınız raporları web’den yayımlayarak ister üst yöneticilerin istedikleri zaman ulaşmasını sağlayabilirsiniz, ister sunum yapabilirsiniz.

Üstelik yetkiler dahilinde erişilebilen dashboard mantığıyla hazırlanan bu alanda fatura detayına kadar inilebilir. Bu alana tabletle veya mobil telefonunuzla da erişebilirsiniz.

Sade ama
Detaylı

Çok karmaşık yapılardaki uzayan bütçe kalemleri yerine, bütçeyi bir bütün halinde görmek için ana pencerede sadece özet sayfa gösterilir.
Bunun yanında kriter seçimleri yapılarak ilgili bütçenin tüm detayları görüntülenebilir.

Detaylı
Yetkilendirme

BudgetLab çok kullanıcılı ve kademeli bir yapıya göre tasarlandığı için farklı seviyelerde ileri derecede yetkilendirme yapılabilir.

Değiştirebilirlik

Bütçedeki kalem adları ya da o kalemlere ait rakamlar değiştirilebilir. Bunlar revizyon raporunda tutularak neyin değiştiğini görmenize olanak tanır. Üstelik değişiklikler yetkiler dahilinde geri alınabilir.

Kullanıcı
Dostu

Veri girişi kolaydır, elementler seçilebilir. Tahmini ya da gerçekleşen bütçeye Excel’den veri alınabilir ya da bütçeden Excel’e veri aktarılabilir.

Tanımlanabilir
Bildirimler

Bütçeyi mi aştınız? Aylık satış hedefine yaklaşmaya çok az mı kaldı? Sisteme tanımlanan koşullara göre istediğiniz kişilere mail ile bildirim gönderme özelliğini kullanın. İlgili personele otomatik olarak isterseniz uyarıcı, isterseniz motive edici mail gönderebilirsiniz.

İstediğiniz
Dilde

BudgetLab öntanımlı olarak Türkçe ve İngilizcedir. Sadece bir çeviri dokümanını sisteme entegre ederek BudgetLab’i dilediğiniz dilde kullanabilirsiniz.

Otomatik Bütçe
Karşılaştırma

Aldığı son verilere göre şu anki dönemle geçen dönemi ay bazında otomatik karşılaştırma özelliği.

Özel Kodla
Filtreleme

Bütçeleriniz içerisinde 5 satırlık özel kodlarla filtreleme yapabilirsiniz. Kolay kullanım için tasarlanan bu alanda “şuna eşit olan”, “bunu içermeyen” gibi filtreleme tanımları yapılabilir.

Oran
Analizi

Oran analizi yapın! Mali tablo verilerini standart oranları kullanarak istediğiniz durum skalasına oluşturup tablo veya grafik olarak görüntüleyebilirsiniz.
Üstelik şirketinize veya sektörünüze uygun olarak oran kriterlerini değiştirip, kendi analiz tanımınızı yaparak daha sağlıklı değerlendirme yapabilirsiniz.

Ölçütlere Göre
Bütçeleme

Diğer bütçe programlarında önce departmanlar sonra giderleri yazılarak farklı departmanlarda aynı giderler tekrarlanır ve bütçe satır sayısı uzadıkça uzar.
BudgetLab’de gider kalemine göre listeleme yapılarak bunun önüne geçilmiştir.

Çift Para Birimi
Seçebilme

İstediğiniz 2 farklı para birimini seçerek raporlamanızı buna göre yapabilirsiniz.

Dönem Bağımsız
Bütçeleme

Her şirketin ve sektörün dinamikleri farklıdır. Bu esnekliği sağlayabilmek için BudgetLab’i dönem bağımsız olarak tasarladık.
Başka programlarda olmayan bu özellikle standart yıllık bütçenin yanı sıra isterseniz tek bir projenin 6 aylık bütçesini, isterseniz bütün şirketin bütçesini 16 aylık olarak yapabilirsiniz.

Masaüstünüzde
Widget

Tanımlı kullanıcıların bilgisayarlarına eklenebilen kişiselleştirilebilir widget’la kullanıcıların istediği veriler anlık olarak izlenebilir. Böylelikle sık sık rapor alma zorunluluğu ortadan kalkar.

Hız ve
Performans

BudgetLab, ERP veritabanınızı gereksiz yere meşgul etmez ve çalışırken ihtiyaç duyulan hızı ve performansı fazlasıyla sunar.

Profesyonel
Destek

Uzun yıllara ve yüzlerce projeye dayanan deneyimimizle işletmeniz için bütçenizin hazırlanması ve takibi aşamasında profesyonel ekibimizden her alanda destek görürsünüz. Analizler konusundaki uzmanlığımızla her zaman yanınızdayız.